obr_SACC_Top_copy

Slovenská asociácia campingu a caravaningu

Slovenská asociácia campingu a caravaningu

Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma
Tipy na výjazdy.
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Poplatky v zahraničí

Poplatky v zahraničí 25.05.2012 14:57 #400

• janicka75
  • ( Užívateľ )
  • janicka75-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Fresh Boarder
Prosím o radu.Kúpili sme si karavan a chceme isť do Chorvátska.Už sme tam boli zo stanovým prívesom,ale z karavanom tam ideme prvý krát.Neviem ako to funguje v Rakúsku a Slovinsku na diaľniciach/aký je poplatok a či sa dá odstaviť karavan na diaľničných odpočívadlách bez platenia.Cez Maďarsko ísť nechceme,lebo cez Rakúsko a Slovinsko to máme najbližšie a aj nemusíme sa zdržiavať cez dediny a mestá.Dokonca po maďarsky nevieme ani slovo a z maďarom sa dohodnúť je ťažké.Doteraz sme to zvládli bez odpočívania/totiž manžel,nie ja ;) ,ale teraz si chceme urobiť aj oddychovku,aby sme neprišli do kempu vyšťavený.A viem poradiť perfektný kemping v Chorvátsku pri RIJEKE.Ďakujem za odpoveď.
Posledná úprava: 29.05.2012 19:45 od janicka75.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Re: Poplatky v zahraničí 25.05.2012 15:47 #401

• Petto
  • ( Užívateľ )
  • Petto-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý užívateľ
  • Dostali ste poďakovanie 9
Ahoj,
otázkou je či karavanom myslíš obytné auto, alebo príves. Ak je to obytné auto, či ma váhu do 3,5 tony. Osobne som bol v chorvátsku s obytným autom, ale išiel som ako vždy cez maďarsko, je to rýchlejšie a lacnejšie, aj keď na istriu je to lepšie asi cez rakúsko. Dialnice rakúsko, maďarsko asi klasická dialničná nálepka do 3,5 tony, chorvátsko, tam je to mýto podľa individuálneho cenníku napr.www.hrvatska.sk/doprava/poplatky.php
čo sa týka státia na odpočívadlach, počul som, že je to individuálne, dokonca na niektorých sú kamery, ale pokiaľ je čas státia pár hodín, nemal by byť problém. Čo sa týka spania, tak som spal zatiaľ iba na pumpách, je to šikovnejšie z hľadiska WC, potravín a možno bezpečnejšie.
Následujúci užívateľ vraví 'Ďakujem': janicka75

Re: Poplatky v zahraničí 25.05.2012 16:16 #402

• Petto
  • ( Užívateľ )
  • Petto-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý užívateľ
  • Dostali ste poďakovanie 9
zabudol som ešte dodať, že cez maďarsko som nešiel po diaľnici, čiže poplatky som neriešil

Re: Poplatky v zahraničí 26.05.2012 19:38 #403

• ipy
  • ( Užívateľ )
  • ipy-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Pokročilý užívateľ
  • Dostali ste poďakovanie 3
Ahoj v Rakúsku je dialnicná nálepka Rakušania neriišia prívesy váhu len či je to nákladné auto tam treba mito.Na karavan stačí nálepka stojí asi 7 eur,v Madarsku si na benzinke zaplatíš v kase dialnicu len treba si napísat na papier značku auta bo to dávajú do sistému a s Madarom je tažká reč ..V Slovinsku a Chorvátsku je mítne tam platíš za prejdené úseky - je dobré mat drobné eur.hlavne tam kde sa ešte s nimi neplatí.Na dialničných parkoviskách a pumpách možeš stát aj spat bez problémov nie je to zakázané je tam limit asi 10 hodín dlkší čas stánia berú už ako kempovanie.V Nemecku a Rakúsku je zakázané spat na parkoviskách mimo dialnic okrem pump a záchyt.parkoviskách.No ja som ešte nemal problém pritom v noci zásadne spím v karavane a prešiel som Spanielsko Francúzko Nemecko,Taliansko,Rakúsko,Grécko,Turecko a nikde ma nikto neodohnal..Nemaj strach ja hovorím že ked nejde o život tak nejde o nič....
S pozdravom Ivan.

Re: Poplatky v zahraničí 28.05.2012 08:46 #405

• karol
  • ( Užívateľ )
  • karol-ov Avatar
  • NEPRÍTOMNÝ
  • Expert
  • Dostali ste poďakovanie 6
Ahoj,
do Chorvatska idealne cez Madarsko.Hned za hranicou zaplatis najlepsie kreditkou
a ides.Dilnica M1, potom pestiansky obchvat MO,priamo na M7 a ides az na Chorvatske
hranice.Ak tahas karavan treba dat pozor aj na dialnici len 80km/h.Ja chodim 95-100 nikdy ma nezastavili.Ak si nad 3,5t treba znamku D2.Neriesia ci si auto s karavanom alebo autokaravan,podstatna je vaha supravy.
Cau Karol
  • Strana:
  • 1
Čas vytvorenia stránky: 0.266 sekúnd

Joomla 1.5 Templates by Joomlashack