Termálne kúpalisko v Diakovciach známe pod názvom Retro Thermal Diakovce je pod novým prevádzkovateľom v prevádzke od 3.7. 2021,  s novým názvom AVA aquapark Diakovce. Zmeny vidieť hneď po príchode, cez hlavnú bránu sa dá vstúpiť len individuálne. Karavanisti sa do areálu dostanú zadným vchodom, avšak predtým sa musia zastaviť na pri hlavnom vchode na recepcii. K tomu bude slúžiť práve budovaný odstavný pruh.

Po príchode nás prekvapila pekná zelená pokosená plocha kempingu s elektrickými prípojkami. Kozmetická zmena oproti minulosti je plot oddeľujúci kemping od kúpaliska. Na vstup do areálu kúpaliska je vchod s možnosťou zakúpenia lístka na kúpanie. Ceny sú primerané, cenník ubytovania, kúpania s ďalšími informáciami a galériou je uvedený na novej internetovej stránke kúpaliska: www.kupaliskodiakovce.sk

Pre kempujúcich hostí slúžia sociálne zariadenia v bývalej ubytovni, ktoré sú síce staršie, ale čisté a sú len pre kempujúcich.

Najviac zmien však vidieť po príchode na kúpalisko. Rekonštruované bazény, množstvo lehátok, slnečníkov, viacero prevádzok s rôznym občerstvením. Pribudol detský kútik s animátormi, čo uvítajú odbremenení rodičia.

A čo je najdôležitejšie, je prístup k hosťovi zo strany personálu, ľudia sú ústretoví, vysvetlia, poradia s úsmevom na tvári. Za tak krátku dobu tu urobili a odviedli kus premyslenej a dobrej roboty s veľkými plánmi do budúcna. 

Určite stojí za to navštíviť  a porovnať nedávnu minulosť so súčasnosťou v zariadení AVA AQUAPARK DIAKOVCE.