Názov podujatia:

36. Zdravotnícke RCC

Termín konania:

25.06.-28.06. 2020

Miesto konania:

RO KURINEC-ZELENA VODA

To, že sa dajú perfektne stráviť pekné chvíle na Slovensku, potvrdil aj 36. zraz „Zdravotnícke RCC“, ktorý usporiadal Camping Caravaning Club ISC SERVICE - KOŠICE v rekreačnom stredisku KURINEC - ZELENA VODA pri meste RIMAVSKÁ SOBOTA. Letný rekreačný areál v južnej časti stredného Slovenska ponúka svojim návštevníkom kúpanie v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou alebo vo vodnej nádrži,  ktorá je súčastou strediska s požičovňou člnkov a vodných bicyklov i možnosťou rybolovu. Blízke okolie ponúka široký výber kultúrno – poznávacej činnosti.

V autokempingu, ktorý je  v priestoroch  areálu  bolo 14 karavanov 19 obytných áut a 8 stanov v ktorých prijemné chvíle stárávilo spolu 105 zaregistrovaných účastníkov, z toho bolo 19 detí. Okrem celodenného kúpania sme boli na menšej cyklotúre okolo vodnej nádrže či návšteve gemersko - malohontského múzea v Rimavskej Sobote vzdialenej 5 km bezplatným vyhliadkovým vlačikom. Pekné prostredie, množstvo občerstvovacích stánkov a perfektná starostlivosť všetkých zamestnancov areálu prispelo k  potvrdeniu o dobrom výbere miesta na spoločnú akciu.

v  Košiciach

2.07.2020

Manák Jaroslav st.

   

CCC  ISC SERVICE

   

Košice

36 RCC image001

 36 RCC image002 36 RCC image003 36 RCC image004

 

 Návšteva Gemersko – Malohontského múzea v Rimavskej Sobote

  

Plánovano neplánovane sme 26.6.2020 navštívili múzeum v Rimavskej Sobote. Cestu do múzea sme absolvovali mestským vláčikom, ktorý je na veľké počudovanie zadarmo. Vlak vedúci nás po dohode doviezol až pred múzeum. Práve začalo pršať, takže naša malá skupina privítala, že sme sa mohli schovať v múzeu.

      Po počiatočnom krátkom zháňani sprievodkyne sme sa dostali do útrob múzea. Múzeum je malé, ale má čo ponúknuť. Je to piate najstaršie múzeum na Slovensku. Založené bolo v roku 1882. Má 8 hlavných expozícii. Jeden z najzaujímavejších exponátov je Egyptská múmia ženy. Ide o jednu z piatich múmii na Slovensku. Návšteva múzea trvala cca 1 hodinu.

      Potom sme sa vybrali na individuálnu prechádzku po Rimavskej Sobote. Zmrzlina bola podľa detí vynikajúca. Dospelí trávili čas malými nákupmi, alebo na káve. Z námestia sme sa vracali vláčikom asi v tom najväčšom lejaku toho dňa. Bola to zaujímavá jazda, nakoľko vláčik nemá okná ani dvere aj dospelí chlapi sa k sebe tlačili     . Na kúpalisku nás ale čakalo pekné počasie.

Účasť v múzeu bola 11 dospelých a 8 detí.

v Košiciach 29.6.2020

Richard Bakši

člen CCC ISC SERVICE

Košice

36 RCC image005 36 RCC image006