Zimne RCC 2015 01Stretnutie karavanistov na 35. Zimnom zraze campingu a caravaningu sa tento krát konalo na prelome februára a marca v Kokave – Línia, chata Háj, na obvyklom mieste, ale teraz aj s lyžovačkou. Košice bez snehu no tu sú ešte v prevádzke štyri vleky.

Už vo štvrtok sa zaprezentovalo 28 z 33 nahlásených členov nášho klubu. Niektorých čo prišli za tmy sme museli po zapadnutí do rozvodneného potoka pred chatou s autami vytláčať aj vyťahovať lanami. Deti s toho boli trochu vyplašené no zachvíľu v príjemne vykúrenej chate sa to všetko ukľudnilo a začalo spoločné posedenie dosť náročne ako býva vždy v deň príchodu. .

Na druhý deň aj tí čo predsa len chceli lyžovať, alebo pozrieťZimne RCC 2015 02 si ako vyzerá sneh, si to pre dážď rozmysleli a tak to bolo o tvorivých dielňach detí asi dvojhodinovej prechádzke okolo chaty kým to nebolo všetko premočené a varení kotlíkového gulášu na zastrešenej terase. Večer ešte spoločenské hry človeče, šípky a hlavne karty do neskorších hodín podľa veku a povolení.

V sobotu bol v noci mráz a tak po výdatných raňajkách už pred desiatou boli prvý na svahu a začala sa pre nie všetkých celodenná lyžovačka. Nie sú to veľhory ale lyžovačka pre mladších ale aj skôr narodených bola výborná. Na lyže sa tu po prvýkrát postavili až štyri naše deťúrence, pre tých starších bolo najväčším zážitkom keď sa po svahoch preháňali s nádherne sa trepotajúcou sa zástavou WAGON SLOVAKIA-ZDRAVOTNIK a robili tak radosť sebe aj nám reklamu v lyžiarskom stredisku kde nás už pre našu väčšiu účasť poznajú. Aj keď trochu unavení no všetci sa už večer pripravovali na 100 CIEN V TOMBOLE ktoré si až na malé dary od sponzorov pripravili sami členovia klubu a tiež deti, ktoré dávali do toZimne RCC 2015 03mboly veci z ktorými sa už doma nehrajú. Po troch hodinách bolo za pomoci našich mládežníkov všetko vylosované aj rozdané pre 11 detí, 11 mužov a 11 žien. Ešte sme poblahoželali našim polovičkám s dezertom a rozkvitnutými bahniatkami k blížiacemu sa sviatku MDŹ a nastala spoločná diskotéka ala spievankovo a Senzus až skorého rána.

V nedeľu sme už o desiatej boli zase na svahu a spúšťali sa na málo obsadených vlekoch tak rýchlo že nás turnikety nechceli púšťať a tak vlekár povolil aby sa chodilo aj pomimo. Pred odchodom sme si urobili spoločné foto, poupratovali chatu a o 13,00 hod. previedli ukončenie zrazu s poďakovaním sa všetkým čo prispeli k jeho priebehu

 Manák Jaroslav

1. Viceprezident CCC WGSKE Zdravotník Košice