>
skhrenfrdehuples

Prestavba dodávky /skriňového/ Iveca 35c13

  • Caravanman
  • Caravanman-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
Viac
02 okt 2013 19:16 #868 od Caravanman
Ahojte, chcel by som sa s Vami poradiť ohľadne prestavby dodávky na autokaravan. Niečo na spôsob http://abenteuer-reisemobil.blogspot.de/2010/10/abenteuer-reisemobil.html alebo starší model podľa http://www.ferdls-seite.at/ivo1.htm.. Predpokladám, že budem narážať na nejaké problémy, ale dúfam, že to nebude nemožné.Chcel by som dať sedenie dve dvojky oproti sebe oddelené stolom a vpredu ponechať sedadlá a neskôr vpredu obmedziť len na dve sedadlá. Ešte neviem ako to dopadne s typovačkou na obytné auto, ale snad sa bude dať. Ak máte niekto nejaké nápady alebo skúsenosti, poteším sa im a doprajte mi veľa síl aby sa mi to podarilo. Chcem tam mať aj kúpeľňu aj záchod a sprchu, ale najprv skúsim asi len nejakú jednoduchšiu verziu a neskôr to skúsim vylepšiť, aby sme sa dvaja dospelí a 3 deti pohodlne vyspali. Ak sa mi to podarí, samozrejme popisom a fotkami prispejem, takže čakám na vaše rady,nápady a návrhy. Zatiaľ príjemné a úspešné dni a v sezóne sa už ,možno pridám aj ja :)
Viac
03 okt 2013 05:14 #869 od Jaro
Ahoj,
neviem ako ďaleko si v plánovaní, ale ak chceš radu tak potom choď čo najviac po zrazoch a prelez všetky zástavby - nechodí ich síce moc, ale každá skúsenosť je dobrá. A neboj sa rozprávať s majiteľmi, každý ti rád povie svoje poznatky. Na jeseň je Brno- výstava karavanov. Určite tam nájdeš inšpiráciu a pozbieraš katalógy. Pri tvojej potrebe umiestniť dvoch dospelých a tri deti- ktoré ešte porastú, to nebude žiadna sranda. A ver mi, že keď začneš blbo, nebude sa ti chcieť to prerábať. A určite nezabudni na možnosti internetu, tam nazbieraš určite spústu profesionálnych riešení a z nich si vyberieš to čo ti bude vyhovovať.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Caravanman
Viac
03 okt 2013 13:14 #872 od djvideo
Odpoveď od djvideo na tému Prestavba dodávky /skriňového/ Iveca 35c13
Nazdar, aby si mal aspoň predstavu, co to prinaša, otvor si tento link a pokochaj sa.
http://danzkarabachu.rajce.idnes.cz/Prestavba_dodavky_na_karavan/
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Caravanman
Viac
04 okt 2013 04:51 - 04 okt 2013 04:52 #873 od Jaro
Ahoj djvideo,

tieto fotky sú dobré. Ale, ako mnoho iných pri podobnej stavbe zabudol na detail - parozábranu. Pokiaľ použil minerálnu vatu na izoláciu- samo osebe dosť nešťastné riešenie - izoláciu je nutné celoplošne prilepiť. inak sa pri natriasaní na ceste zosunie dolu.. vždy príde ku kondenzácii v izolácii a navlhaniu izolácie. Na to treba pamätať pri voľbe materiálov. Rieši sa tiež parotesnou " tapetou". No a na to, že chce mať z toho iba dodávku so zabudovanými krámami, nemal siahať do konštrukcie auta. Tým zásahom končí jeho sloboda pri voľbe nákladu...
Proste dodávka je jedna vec a obytná zástavba druhá....
Rovnako treba uvažovať pri voľbe materiálu na nábytok, aby to to auto uviezlo.
Posledný krát upravené:04 okt 2013 04:52 Jaro
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Caravanman
  • Caravanman
  • Caravanman-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Fresh Boarder
Viac
04 okt 2013 18:23 - 04 okt 2013 19:09 #874 od Caravanman
Odpoveď od Caravanman na tému Prestavba dodávky /skriňového/ Iveca 35c13
Ďakujem Jaro za poznámku, ale prosím Ťa skús top trošku viac rozviesť tú parozábranu a aj izoláciu.Čo sa týka nábytku, asi bežné drevotrieskové dosky, asi 18mm bočné steny a poličky asi 10 alebo 8mm. Tak budem sa tešiť na Tvoje návrhy.Ešte by som potrebovall pomoc s izoláciou sprchy, poradí mi niekto? Ďakujem a príjemný zvyšok dňa prajem všetkým
Posledný krát upravené:04 okt 2013 19:09 Caravanman
Viac
06 okt 2013 15:22 #875 od Mitrak
Odpoveď od Mitrak na tému Prestavba dodávky /skriňového/ Iveca 35c13
Myslim ze teba by skor zaujimala legislativa ako navod na samotnu prestavbu, ale navod na zateplenie a celu prestavbu krok po kroku najdes na Madarskych strankach:

http://www.biwak.hu/galeria
http://www.biwak.hu/galeria_iveco

Potom sa pochval svojim dielom.

Vela stastia a uspechov v budovani a stastne navraty.

Milan

Milan
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Caravanman
Čas vytvorenia stránky: 0.472 sekúnd
Go to top