skhrenfrdehuples

Odpovedať: MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

UPOZORNENIE: Zverejňujete správu ako hosť, po zverejnení ju nemôžete upraviť ani zmazať
Prosím Prihlásiť alebo Zaregistrovať pre preskočenie tohoto kroku.

Vaša e-mailová adresa bude dostupná iba administrátorom.
X

História témy: MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

Max. zobrazujem posledné 6 príspevky - (od najnovších)

  • tibor
  • tibor-ov Avatar
21 sep 2011 11:14
Re: MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

no tak som pridal ďalší....

  • tibor
  • tibor-ov Avatar
28 júl 2011 10:35
Re: MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

Ahoj Milan.

Nie som komisár, som obyčajný milovník kempovania a karavaningu, vyjadrujem iba svoje názory.
Dojmy mám v pamäti, cenníky v pamäti nenosím a účty si neodkladám.

Takže ceny nezverejňujem, ani nebudem. Stačí si pozrieť web stránky uvedených kempov a cenníky tam sú.

Tibor.

  • Mitrak
  • Mitrak-ov Avatar
27 júl 2011 18:17
Re: MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

Tibor, ako obycajne perfektne, uz iba ceny chybaju.

  • tibor
  • tibor-ov Avatar
19 júl 2011 12:56
MOJE POSTREHY A HODNOTENIE KEMPINGOV

Niekoľkokrát tu odznela požiadavka vyjadriť sa ku kvalite kempingov.

Tak som sa rozhodol napísať svoje názory na kempingy v SR, konkrétne na tie, ktoré som navštívil a postupne budem dopĺňať o ďalšie, ktoré postupne navštívim.

Predkladám svoje osobné subjektívne názory a pohľady a viem, že nie každý s nimi bude súhlasiť.
Niektoré z uvedených myšlienok som tu už prezentoval, domnievam sa však, že patria práve do tejto časti.

Milí priatelia,

v prvom rade musím prehlásiť, že ja osobne v 21. storočí kempovanie a karavaning nepovažujem za spôsob ako lacno dovolenkovať.
Naopak, považujem to za spôsob, ako za rovnaké peniaze ako v hoteli(ak pripočítam cenu karavanu tak aj drahšie) dovolenkovať inak, v prírode, mať pocit slobody a nezávislosti, avšak s plným komfortom.

Preto si myslím, že každý luxusný kemping by mal mať:
1. parcely
2. výlevka na chemické WC
3. Camper Servis - teda miesto, kde vypustím odpadovú vodu a načerpám čistú, ak to už nie je priamo na parcele
4. naozaj čisté a funkčné umyvárky, vrátane možnosti umyť riady
5. práčka na žetóny
6. Malý obchodík - rozličný tovar. Od základných potravín, cez drogériu a hygienické potreby, pršiplášte, lopty, športové potreby, suveníry, základné potreby pre karavaning (chémia do WC, náhradné žiarovky, predlžovačky, redukcie na elektriku).

Na základe uvedeného, keď porovnám s kempingmi v Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku, tak si dovolím prideliť aj svoje súkromné hviezdičky.V SR som v poslednej dobe navštívil nasledovné kempy:

-Thermál Dunajská Streda:
záchody špinavé a tečúce, ako keby som sa vrátil do roku 1985, parcely nemajú, pripojiť na vodu a odpad sa nedá, Camper Servis nemajú, výlevka na chem. WC je tragická amatérska hajzlová diera na lúke pri jazere.
Počet hviezdičiek - 1 až 1 a 1/2 *
- Poľný Kesov:pripojiť na vodu a odpad sa nedá, Camper Servis nemajú, výlevka na chem.WC tam nie je. Dokonca ani nie je kde si umyť riad, lebo sú tam len WC a sprchy, patriace kúpalisku, kde nie je umyváreň na riady.
Počet hviezdičiek - 1 *

- Vincov Les: Napriek tomu, že sa konal zraz karavanistov a majiteľ vedel, že sa zúčastnia aj členovia prezídia SACC, tak kemping pôsobil ako totálna tragédia. Na záchodoch som sa takmer dogrcal, smrad, voda na zemi, teplá voda smradľavá a nemala viac ako 35 st C, lebo nezohriavajú, ale púšťajú termálnu z prameňa, parcely nemajú, pripojiť na vodu a odpad sa nedá, Camper Servis nemajú, výlevka na chem.WC tam nie je. Nikdy viac do Vincovho lesa. V tomto kempe som aj na veľkú potrebu chodil radšej do svojho záchodu v aute. A to treba spomenúť, že keby Janko Ducko nevybalil iniciatívne občerstvenie (pípu), tak by nebolo ani kde pivo kúpiť. Pán majiteľ prijal partiu karavanistov, zúčtoval a neurobil nič.
Počet hviezdičiek - 0, nula, NULA

- Pullman Piešťany: Tu musím pochváliť, hygiena a čistota OK, služby na naše pomery vysoký nadštandard, ochotný personál, dokonca majú aj výlevku na chemické WC a Camper servis. (aj keď úzky a so strechou veľmi nízkou, takže som sa tam s autom nezmestil). Takisto nie je možnosť napojenia na vodu a odpad, parcely nemajú.
Počet hviezdičiek - 3 ***

- Villa Betula (Liptovská Sielnica) : Podobne ako Pullman, hygiena a čistota OK, služby na naše pomery vysoký nadštandard, ochotný personál, dokonca majú aj výlevku na chemické WC. Camper Servis som ale nenašiel, napojenie na vodu a odpad nemajú, parcely nemajú.
Počet hviezdičiek - 3 ***

Belá-Nižné Kamence: Aj tu výsledok v zásade pozitívny. Na recepcii ochota a ústretovosť, hygiena dobrá, ak nie parcely, tak minimálne náznak parciel.
Camper servis tam majú,výlevku na chem WC tam taktiež majú. Priame napojenie karavanu na vodu a odpad nemajú.
Počet hviezdičiek - 3 ***

Goralský dvor Haligovce: Aj tu výsledok v zásade pozitívny. Na recepcii ochota a ústretovosť, hygiena veľmi dobrá, ak nie parcely, tak minimálne náznak parciel prirodzene vyplývajúci z umiestnenia elektrických prípojok. Camper servis tam majú dostatpočne veľký aj pre obytné auto, dokonca je tam možnosť auto si aj umyť. Výlevku na chem WC tam taktiež majú.
Priame napojenie karavanu na vodu a odpad nemajú.
Nad rámec hodnotených prvkov ešte spomeniem pekné detské ihrisko, reštauráciu s miestnymi špecialitami, požičovňu štvorkoliek a rôzne zaujímavosti, vyplývajúce z typu kempingu - rodinný podnik, kde každý z rodiny od rána do večera kmital tak, aby boli klienti spokojní.
Počet hviezdičiek - 3 ***

Inter Camp TATRANEC, Tatranská Lomnica:Prvý dojem v pohode. Na telefonický dotaz na soc. zariadenia bola odpoveď, že sú v poriadku a 3 x denne sa upratujú. Na mieste na začiatok tiež celkom dobrý dojem. Na recepcii ústretovosť, kemp plný nemeckých karavanov......
No a potom to prišlo. Nemci boli jeden veľký zájazd veľkých karavanov nad 3,5 tony, takže v karavanoch mali všetko a potrebovali len elektriku a pitnú vodu. Keď odišli, kemp ostal takmer prázdny.
Toalety staré, ošúchané, ale v zásade čisté. Kuchynka funkčná, s mikrovlnkou, varičom atd. Prvý deň. Ale podľa toho čo som videl, tak neupratujú 3 x denne, ale 3 x mesačne. Špina v umyvadle, fľaky na zrkadle, v záchode alebo okolo záchodov nezmizli ani za 3 dni, v kuchynke síce vysypali kôš, ale okolo neho ako ogrcané a celý víkend to nikto neumyl..... no a tak podobne. Takže by to chcelo rekonštrukciu soc zariadení a hlavne okamžite prepustiť upratovačky a prijať také, ktoré vedia čo znamená upratovanie. Táto vedela, že upratať znamená vysypať kôš a pretrieť dlážku.
Výlevku na chemické WC tam majú, výpust odpadovej vody a načerpanie pitnej (Camper Servis)tam majú tiež. Elektrické prípojky majú, ale tá moja v noci občas vypla, tak som prehadzoval z diery do diery.....
Parcely nemajú, tým pádom ani priame napojenie karavanu na vodu a odpad tiež nemajú.
V reštaurácii slušný výber, ochotný personál.... A k tomu samozrejme krásne Tatry, ale to už nie je zásluha kempu.
Počet hviezdičiek : 2 **,
Po výmene upratovačiek by som jednu hviezdičku pridal a po rekonštrukcii soc. zariadení by som ešte ďalších pol hviezdičky pridal.

Tibor.

Čas vytvorenia stránky: 0.336 sekúnd
Go to top