Záver sezóny

Záver sezóny

Prichádza jeseň aj s jej prírodným, farbistým koloritom. Je ťažké sa lúčiť a čakať do jari. Snáď aj preto väčšina karavanistických klubov, ale aj samotné kempingy sa snažia pripraviť pre svojich členov a priaznivcov záverečno – sezónne zrazy. Mali sme na výber zabíjačkové zrazy, termálno - kúpeľné, hudobné, alebo tie čo ponúkali prežiť pokojný čas v prekrásnom prírodnom jesennom prostredí.

Postupne však veľká časť karavanistov ukladá svoje prechodné obydlia na zimný odpočinok, možno že ticho závidiac tým čo majú v obľube zimný karavaning a neváhajú sa vybrať do zimných stredísk užiť si snežných radovánok.

V Campingu park Karpaty – Kuchyňa pripravili na záver sezóny tradičné jesenné stretnutie karavanistov JESEŇ V KARPATOCH s pestrým programom pre deti aj dospelých. Tým menším sa prihovárali a súťažili v tradičných aj menej tradičných disciplínach sympatické dobrovoľníčky a učiteľky z miestnej školy, tak niet sa čo diviť, že sem tam sme si odskočili medzi ne zasúťažiť aj mi väčšejší a odrastlejší. Tieto dievčatá ešte postíhali pripraviť aj rôzne grilované špeciality.

Hlavným bodom a lákadlom bolo vystúpenie Bratislavskej skupiny MIRNIX-DIRNIX s Miškom Dočolomanským, hrajúcej do tanca hity takých skupín ako Olympic, Modus, Tublatanka, Katapult, Eric Clapton, Bryan Adams, Billy Idol a ďalších. Počas celého programu sa nám prihováral a zabával moderátor rádia VIVA Alexander Štefuca.

Kemping park Kuchyňa sa čoraz viac dostáva do povedomia svojimi hudobno športovými aktivitami. Týždeň pred touto akciou usporiadali Kuchynský folkový guláš, kde vystupovali folkové skupiny Jasoň so Sklených Teplíc, skupina VUUR so Špačiniec a Bratislavská skupina Rolničky. Samozrejme že nechýbali už pre Kuchynský kemp tradičné športové disciplíny discgolf a lukostreľba. Nechýbali ani vychádzky do okolitej prírody peši na bicykloch, alebo kolobežkách. A aby som nezabudol na názov zrazu, tak ten guláš v podaní ozajstného gulášového majstra bol vynikajúci.

Po našom jesennom stretnutí sa už tým kempingu pripravoval na úvodný ročník preteku, v ktorom si zmerajú sily vyznávači 24 hodinových maratónov v horskej cyklistike. Bike Jam 2014, ako sa pretek nazýva sa stal súčasťou DEMA Československého seriálu 24 hodín MTB. Na Slovensku sa jedno kolo týchto vytrvalostných pretekov organizuje aj v kempingu Belá, Nižné Kamence.

Zaujímavá akcia sa konala aj v Čilistovskom Stellplatzi, kde Tomáš s priateľmi z Pezinského klubu Za Koníčkom pripravili stretnutie na zabíjačkové slávnosti v blízkom hotelovom stredisku Kormorán. Večer sme si posedeli priamo v priestoroch stellplatzu pri dobrom domácom hudobnom programe a na druhý deň sa už v blízkom areály pri vodnej zdrži Gabčíkovo konali pravé zabíjačkové hody, kde profesionáli z radov kuchárov a čašníkov ponúkali pripravené zabíjačkové špeciality. V kotloch už bublal guláš amatérskych kuchárov, ktorí si prišli zmerať sily vo varení gulášu. Ani sa nám nechcelo veriť z čoho všetkého sa dá taký guláš pripraviť a koľko rôznych ingrediencií je možné použiť.

A keď už je človek v Čilistove, treba sa ísť pozrieť na nedávno otvorenú Hippo Arénu. Tento športovo rekreačný komplex bude po dobudovaní unikátom nielen u nás, ale aj v celej strednej Európe. Na ploche vyše 40 hektárov už vyrastajú bazény, ihriská, atletický ovál, dostihová dráha, parkúr a gymnastická hala. Dostihová dráha má už prvé preteky za sebou, otvorená je aj reštaurácia a postupne sa dobudovávajú ďalšie časti komplexu.

Jeseň v Karpatoch 2014

Zabíjačkové slávnosti Čilistov 2014

Folkový guláš Kuchyňa 2014

MTBIKE JAM 2014