V dňoch 12.07.2019 až 14.07.2019 sa konalo tradičné medzinárodné podujatie pre vyznávačov kempingu, karavaningu a mototuristiky, v Kempingu Bystrina

Kemping Bystrina sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry na začiatku Demänovskej doliny a je ideálnym miestom na aktívny oddych a načerpanie nových síl.

Viacerí účastníci zrazu využili možnosť skoršieho príchodu a do areálu zrazu prišli v predstihu. Po oboznámení sa s prostredím a možnosťami využitia voľného času sa rozpŕchli po chodníčkoch a cyklistických túrach. Demänovská dolina, rekreačné stredisko Jasná, Chopok, Liptovský Mikuláša a blízke okolie ponúkli nespočetné možnosti trávenia a spracovávania zážitkov.

Vyskúšali sme adrenalín na kilometer dlhej horskej bobovej dráhe v blízkom Žiarci.

Piatkové ráno zahájil budíčkom a výbornou praženicou náš prezident Jarko, ktorý mocným hlasom ponúkal svoje majstrovské dielo zo 40 vajíčok, klobásky a iných dobrôt.

Pri zahájení sme rallye predstavitelia SACC odovzdali vedeniu kempingu ocenenie KEMPING ROKA 2018 za dlhoročné udržiavanie a modernizáciu kempingu a vo večerných hodinách sme si spoločne posedeli v príjemnom prostredí kempingu.

Sobotu sme využili na ďalšie návštevy zaujímavých miest okolia .Možností bolo veľké množstvo záležalo len na rozhodnutí či sa prejsť peši, na bicykloch alebo individuálnou dopravou. Aj návštevy kempingov v okolí Liptova a Tatier boli v programe tých čo využívajú oddych na prácu.

Po poludní sa pár dobrovoľníkov vrhlo na pomoc pri príprave fazuľového gulášu, pod vedením šéfkuchárov Mišurových. Plný kotlík gulášu aj keď bol veľmi dobrý sa nie a nie minúť, tak nám zostal aj na druhý deň.

Nedeľa smutný odchodový deň, ťažko sa nám odchádzalo, Tatry sa ukázali v plnej nádhere, výhľad z kempingu je k nezaplateniu. Tým čo tam neboli odporúčam a tí čo sme tam boli sa určite čo najskôr vrátime.

S pozdravom J. Ducko