34. Zimné RCC

Stretnutie karavanistov na 34. Zimnom zraze campingu a caravaningu sa uskutočnilo v prvom marcovom týždni v chate Háj v Kokave nad Rimavicou v stredisku Kokava – Línia

      Tentokrát sa stretnutie konalo na obvyklom mieste, ale bez bez obvyklého snehu. Nikto však neprotestoval, lebo akcia sa predsa koná za každého počasia.

      Vo štvrtok 6.3. bol individuálny príchod účastníkov do Vladom Jankovičom vykúrenej chaty, jedného z našich členov. Niektorí, ako napríklad Jaro Manák starší – tam prišiel „skratkou“ cez maďarský Miskolc, kde sa bol okúpať na termálnom  kúpalisku. Na večer sa pripravilo spoločenské posedenie pri hudbe .

      Na druhý deň, tí čo predsa len chceli lyžovať, alebo pozrieť ako vyzerá sneh, si odskočili na výlet autom na 80 km vzdialený a zasnežený Chopok v Nízkych Tatrách. Na Chopok vyšli najprv sedačkou a potom kabinkovou lanovkou do výšky 2024 m. Hore síce bola veľká hmla, no aj veľa snehu a zahraničných turistov. Ostatní sa venovali peším túram po blízkom okolí, ktoré sme zatiaľ bez snehu nepoznali. Večer sa konala oslava pri príležitosti životného jubilea Vlada Jankoviča.

     V sobotu bol opäť nádherný až jarný deň, pešia 4 km túra do blízkej dedinky, s prehliadkou miestneho rezbára bola po oslave dobrým regeneračným prostriedkom. Po návrate nás čakal výborný kotlíkový guláš, ktorý pripravil nový člen Rolo.V podvečer krátka členská schôdza a večer oslava sviatku žien a veľká tombola s množstvom cien od naších členov a sponzorov zase spríjemnili večerné posedenia pre 8 detí a 19 dospelých nášho klubu. Program sa natiahol do neskorého večera až skorého rána.

     V nedeľu sme si urobili nádhernú pešiu túru na neďaleké hospodárstvo na kopci. Dvojtýždňové ovečky a teliatka boli obdivované všetkými, no najväčšiu radosť a zážitok s toho mali hlavne deti. Výborný domáci sprievodca a pekná prechádzka doprevádzaná až na našu chatu dvoma domácimi psami dovršili neskutočné stretnutie. Pred odchodom sme si urobili spoločné foto, poupratovali chatu a o 13,00 hod. previedli ukončenie nádherného zrazu, aj keď bez snehu.

Manák Jaroslav

I. Viceprezident CCC WGSKE Zdravotník Košice