EUROPA Rally 2016 Sevenum Holandsko.

ER 2016 001Dovoľte, aby som vás oboznámil s ER 2016, ktorá sa konala od 12.5 do 16.5.2016 neďaleko mestečka Sevenum v Holandsku. Rekreačné zariadenie De Schatberg obsahuje rozsiahle plochy pre vodné športy, karavaning a ubytovanie v bungalovoch umiestnených na spleti kanálov. Na svoje si prídu aj vyznávači golfu na vedľajšom golfovom ihrisku.

Po cca 1200 km ceste, prerušenej nocľahom na stelplaci v Erwin Hymer world neďaleko Wertheimu (podľa odporučenia Juraja Ušáka) kde sme sa dobre vyspali a tiež nakúpili, sme už v pondelok zavítali do kempingu. Bolo to skoro, ale čas sme využili na komplikovanú prípravu priestoru pre slovenskú delegáciu. V rámci spolupráce s SACR sme postavili stan s reklamou Slovenska a umiestnili dovezené propagačné veľkoplošné materiály.

Už od stredy sa naši účastníci zúčastňovali poznávacích zájazdov do Amsterdamu, Maastrichtu a kvetinového raja Keukenhof. Nebol ani jeden, ktorý by sa nezúčastnil aspoň jedného výletu.

Boli však aj problémy (ako je hore spomenutý priestor pre našu delegáciu), pre ktoré sa rozhodli 4 naše posádky opustiť ER. Aj bez nich sme sa chystali na slávnostné otvorenie, kde sme svojou účasťou zaslúžene získali pozornosť. Jednak bohato zastúpená krojovaná skupina a tiež všetci účastníci boli oblečení v jednotných tričkách (vďaka Ing. Slanému) a vybavení jednotnými čapicami od SACR. Zvýšený záujem sme potom využili na rozdávanie informácií, prospektov a kontaktov na kempingy na Slovensku. Priviezli sme so sebou cca 200 kg prospektov (vďaka patrí naším kempingom a tiež SACR). Pevne verím, že sa to prejaví zvýšenou návštevnosťou na Slovensku.

Osobitne sme propagovali našu najbližšiu akciu Dahlie rally, kde nám účasť osobne potvrdil prezident FICC aj prezident Adria raly a pozvaný bol opakovane aj prezident Europa rallye.

Tak ako sme si stanovili ciel na začiatku, že si našu účasť nenecháme pokaziť problémami, tak sme svoj ciel aj splnili Naše každodenné spoločné posedenia či už pri výbornej fazuľovici, perfektných harmonikároch a speve nám určite zostanú dlho v pamäti a vytlačia všetky nepríjemné spomienky.

 Na ER 2016 sa zúčastnilo 521 posádok z 19 krajín :

Nemecko 222
Švajčiarsko 53
V. Británia 45
Holandsko 31
Belgia 29
Česko 26
Slovensko 23
Švédsko 22
Luxemburg 21
Francia 19
Fínsko 6
Maďarsko 6
Taliansko 6
Poľsko 5
Chorvátsko 2
Rumunsko 2
Dánsko 1
Portugalsko 1
Sev. Irsko 1

Súťaž relly 2016 vyhralo Švédsko s 38 512 bodmi pred V. Britániou s 29 670 bodmi a Slovensko skončilo na 3. mieste s 21 760 bodmi .

Súťaž krojovaných skupín v otváracom sprievode vyhralo Slovensko pred Českom a V. Britániou. Toto sú neoficiálne výsledky...

Toľko zatiaľ k priebehu samotnej ER, po spracovaní a výbere fotiek správu doplním aj o obrazovú časť (dúfam, že sa podarí aj nejaké video). Na záver chcem poďakovať všetkým, čo sa zúčastnili na akcii, ale aj tým, ktorí pomohli pri jej príprave a organizácii.

 ER 2016 002ER 2016 003ER 2016 004

S pozdravom Ing. Jaroslav Mišura, preziden SACC.