Výstraha

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::files Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/stories/caravaning/stories/caravaning/podujatia/papa/foto_k_clanku

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Jarné stretnutie v Termal campingu Pápa 2010

Čo znamenajú hviezdičky.

Aký si pekne opálený, to boli prvé slová, ktoré som počul pri návrate z karavanistického víkendu v maďarskom kúpeľnom mestečku Pápa. Všetci karavanisti, ktorí sa rozhodli stráviť jarné dni v priam luxusnom päť hviezdičkovom kempingu, vykúpať a relaxovať v termálnych kúpeľoch urobili dobre. Keďže som sa v tomto prostredí ocitol po prvý krát, môžem vysloviť prvé dojmy. Kemping rozľahlý, upravený s dláždenými príjazdovými cestami, ktoré majú aj svoje názvy, kempingové státia prírodne ohraničené živým plotom, vybavené okrem prípojky na elektrinu aj prívodom a odvodom vody, prípojkami na káblovú televíziu. Pre hostí ktorí sa nevedia zbaviť potreby sedieť za počítačom je celý kemp pokrytý Wifi signálom.Priznám sa dovolenku a oddych si viem predstaviť aj bez týchto vymožeností. Kemping je starostlivo udržiavaný, len svojou veľkosťou mi pripadá tak trochu neosobný. Sociálne zariadenie v tomto kempingu má bezpochyby prívlastok luxusné. Po prejdení cez automaticky sa otvárajúci vchod vás privíta vstupná hala s palmami, jazierkom a fontánkou. Osvetlenie a oplach na fotobunku, dávkovače vody v umývadlách, priestranné a uzamykateľné kabínky na umývanie a sprchy, samozrejmosťou je vybavenie pre invalidov, pre mamičky s deťmi je pripravená miestnosť s vaničkou a prebalovacím pultom. Dobre vybavená kuchynka a umývanie riadu je súčasťou tohto komplexu, s možnosťou umývania riadu aj vo vonkajšom priestore, čo je výhoda pri peknom počasí sa dá aj opaľovať čo som nadmieru využil. Do miestnosti na pranie a žehlenie som len nesmelo nahliadol, ale sú tam a tiež dobre vybavené. Dokonca som objavil sprchovacie miesto pre domácich miláčikov s oddeleným výbehom. Karavanisti majú k dispozícii kompletný technický servis pre karavany a obytné autá ako vypúšťanie a dopĺňanie kvapalín, dobite batérií a základnú očistu.

Do bazénov sa nejde rovno s kempingu, ale sú hneď v susedstve, dá sa prejsť tých pár metrov v župane, alebo si prenajať skrinky priamo v šatniach. Samotné vnútorné bazény ma až tak neoslovili, viac sa mi páčia napríklad v Dunajskej Strede, zdá sa mi že majú viac atrakcií. a v sedacom kľudovom bazéne je rozhodne príjemnejšie teplejšia voda. Vonkajšie bazény neboli ešte otvorené tak neviem porovnať, ale ten tobogan, či šmýkačka vyzerá dobre. Oplatí sa pozrieť aj do samotného mestečka, ktorého dominantou je barokový kostol s vysokým dvojvežím. Do mesta sa ide cez starodávny udržiavaný zámocký park, kde najviac zaujali rozložité mohutné platany, medzi ktorými je označený priemerom najväčší maďarský strom. Organizáciu tohoto pomaly už tradičného stretnutia karavanistov bravúrne zvládol p. Peško z Pezinského klubu Za koníčkom, za čo mu patrí poďakovanie myslím že od všetkých odhadujem asi 70 posádok. Gusto vďaka, bolo nám fajn.

Ďalšie fotky

.

{gallery}stories/caravaning/podujatia/papa/foto_k_clanku{/gallery}