46. RCC MaraCamp

46. RALLYE CAMPINGU A CARAVANINGU MARA CAMPING LIPTOVSKÝ TRNOVEC

8.8.2014 – 10.8.2014

Pri prečítaní pozvánky a programu na toto podujatie z najdlhšou tradíciou na Slovensku bolo jasné že bude dobre a veselo.

Mara camping Liptovský Trnovec je jediný kemping na brehu našej najväčšej vodnej nádrži, spoločne s prekrásnou prírodou a okolitými zaujímavosťami ponúka výborné podmienky na trávenie voľného času.

A ako sa dá na „Mare“ tráviť čas sa presvedčil všetci účastníci tohto vydareného zrazu.

Už v piatok od samého rána sa rozpútala honba za pokladom, kde hľadači pokladu mali podľa rôznych ukrytých indícií nájsť ukrytý poklad. Deti aj dospelí sa rozbehli za pokladom a pri riešení jednotlivých úloh sa zároveň zoznamovali s moderným a rozľahlým kempingom, kde centrum zábavy a občerstvenia je situované na palube štýlovej lode Santa Mária a vo veľkom párty stane. Ten kto vyhladol si mohol pochutiť na pravom kotlíkovom guláši, ktorý bol fakt vynikajúci a to hlavne zásluhou kuchárskeho umenia Braňa Benčíka, alias piráta Gebuľu. V tomto kempingu ste naozaj mohli na každom kroku stretnúť pirátov, ktorí sa starali o program a zábavu. Ich umenie a zábavu sme si mohli vychutnať už na večernom slávnostnom zahájení a privítaní účastníkov rallye. Po krátkych, ale obsažných príhovoroch organizátorov sa rozprúdil zábavný program, kde prím hrali mladí členovia zoskupenia „SÚLOŽ“. Pre tých čo nevedia čo to je, ponúkam vysvetlenie, jedná sa o Slovenskú Umeleckú Letnú Oslavu Žonglovania. Po ich programe plného žonglovania a úsmevného slova nasledovala zaručená zábava v podaní hudobníkov Bystríka a Roba Pappa. Tí čo vládali tancovali, tí čo nevládali tiež. Hudobná produkcia bola žánrovo tak bohatá, že si tú svoj skladbu alebo pesničku vypočul naozaj každý, kto sa prišiel do párty stanu zabaviť. V bufete U Námorníka sa ponúkalo chutné a pitné občerstvenie.

Nasledujúci deň bola v ponuke hlavne zážitková plavba na výletnej lodi Mária. Prítomnosť pirátov na lodi zaručovalo že o dobrú náladu bude postarané. A aj bolo, hneď po nástupe na loď sme boli zmaľovaní na fúzatých a bradatých pirátov a pirátky, nechýbali pirátske rady a poučenia, pirátske pesničky, mučenie a hlavne vztýčenie pirátskej vlajky. Popri tom sme si mohli z lode poprezerať okolie Liptovskej Mary.

Blízkosť akvaparkov, múzeí, prírodných a turistických zaujímavostí umožňovalo individuálne výlety a turistiku. Ďalšími možnosťami ako využiť voľný čas bola ponuka požičovne a školiaceho centra MARAFUNu, kde sa dali požičať základné športové potreby, bicykle, vodné bicykle, člnky, skútre a vyskúšať si rôzne disciplíny a adrenalínové športy. Aj naši karavanisti si mohli vyskúšať zručnosť pri slalomovej plavbe na vodných bicyklov kde na trati vytýčenej bójkami sa viedli neľútostné boje s časom ale hlavne s rovnováhou. V zápale boja sa niekoľko súťažiacich ocitlo nedobrovoľne v náručí Mary. Vraj bol nežná, chutila ako voda, chladná, ale celkom príjemná. Tak ako celý deň sa niesol v znamení námorníctva a pirátstva, tak aj večerný karneval sa hemžil námorníkmi pirátmi, nechýbali však aj iné rozprávkové postavičky a dokonca niektoré nedefinovaná čudá. Zábava výborná, úlohy a súťaže splnené, drobné zranenia ošetrené a tak nás v posledný deň zrazu čaká tradičné vyhodnotenie, odmeňovanie a slávnostné ukončenie zrazu.

Pri lúčení sa viacerí z účastníkov pochvalne vyjadrili o výbornej organizácií a programe zrazu, k čomu prispel okrem pekného prostredia, dobrého počasia aj celí organizačný tím.

Takže za SACC ďakujem pracovníkom Mara Campu pod vedením výkonnej riaditeľky Márii

Žondovej, nášmu styčnému dôstojníkovi viceprezidentovi Petrovi Rajtákovi, mladým umeleckým žonglérom a všetkým čo sa podieľali na organizovaní zrazu.