Podujatia klubov

39. INTERRALLYE 2014

XXXIX INTERRALLYE

Pred cestou na tradičný 39 karavanistický zraz INTERRALLYE do kempingu Kuchyňa bol istý bohatý program, ale nebolo isté dobré počasie. Všetko však prebehlo k veľkej spokojnosti všetkých zúčastnených karavanistov aj stanárov.

Po zahájení zrazu vypukol kolotoč programov, akcií a atrakcií. Ako prví si vyskúšali triafať do terčov lukostrelci, niektorí si vyskúšali tento šport po prvý krát a niektorí už boli starí harcovníci, ale napokon toto umenie pod dohľadom skúseného „strelmajstra“ zvládli všetci a mohlo sa ísť do terénu. Kemping park kuchyňa je totiž obkolesený karpatskou prírodou, a v jeho okolí priamo v horskom prostredí je vybudovaných niekoľko stanovísk pre terénnu 3D lukostreľbu, pripravené koše pre hráčov discgolfu, dráhy pre horských cyklistov, turistov a ďalšie atrakcie.

Medzitým sa deti a bolo ich neúrekom, pripravovali na cestu rozprávkovým lesom, aby pod dohľadom lesných víl a škriatkov plnili všakovaké športové disciplíny. Za každé úspešné zvládnutie dostali do srdiečka diamant a takto si do cieľa tí najlepší prinášali až 10 diamantov. Bolo že to radosti v detských očiach, keď si od samotného vodníka a jeho Rusaliek preberali odmenu. Aj keď u niektorých prevládal strach z nevídaného zeleného mužíčka sadiaceho pri jazere na vyvrátenom strome obklopeného hrnčekmi s tajuplným obsahom zvedavosť však bola väčšia a pre odmenu si nakoniec aj tak prišli.

Práca vodníka nespočívala len v odmeňovaní detí, ale mal aj nemenej dôležitú úlohu spoločne s predstaviteľmi obce, starostom a ďalšími organizátormi veľkým kľúčom otvorili vody priehrady Kuchyňa.

Po tomto akte sa mohli začať vodné atrakcie a ukážky rôznych vodných športov a rybolovnej techniky. Vrcholom bolo uskutočnenie pretekov v discipline Stand Up Paddle, kde úlohou súťažiacich dvojíc bolo prejdenie, či lepšie prepádlovanie takým dlhým veslom na špeciálnej doske podobnej surfu a to po stojačky medzi bójkami na čas a v pomerne veľkom vetre, ktorí sa rozhodol mnohých súťažiacich dobre vykúpať.

Diváci sa mali na čo pozerať, komu fandiť, alebo si pochutnať na pripravených špecialitách pripravených v stánku s občerstvením. Po celý čas im hrali na ozvučenom a nasvietenom pódiu county folkové skupina Koryda, pesničkár Miro Jilo, zatancovali tanečnícky so zoskupenia Flash Taps Cloggers folková skupina Rolničky a večer vyvrcholil vystúpením country skupiny Atak. Posledná z menovaných roztancovala nielen miestnych a karavanistov, ale nevydržali ani dievčatá so stánku s občerstvením a unavené nohy si rozhýbali v rytme starých dobrých, nezabudnuteľných spomienkových hitov. Mimochodom ten dobrý a osviežujúci penivý mok bol z tradičného pivovaru Sandorf.

Na záver chcem vyzdvihnúť a poďakovať všetkým organizátorom, ktorý venovali svoj voľný čas a úsilie aby táto už tradičná a čím ďalej úspešnejšia akcia prebehla k spokojnosti všetkým návštevníkom, ktorým tiež patrí poďakovanie za vytvorenie dobrej atmosféry, za povzbudzovanie súťažiacich a potlesk pre účinkujúcich.

Veľké Ďakujeme, za SACC A KMCC Turist Union

Ján Ducko